Opcje personalizacji tłumików

Jak już zapewne przytrafiło Ci się zaznajomić z faktem, że w PROEX budujemy tłumiki na indywidualne życzenie klienta, zapewne nie dziwi Cię mnogość opcji personalizacji produktu. Aby wszystko stało się jasne, zamieszczamy opis każdej z opcji. Oczywiście, zależnie od produktu, nie każda z nich będzie dostępna w naszych ofertach.

 

► Silnik:
Opcja "Silnik" to krótkie pole tekstowe. Prosimy je wypełnić podstawowymi danymi opisującymi Twój silnik, z którym będzie współpracował nasz tłumik. Tutaj wpiszesz jego pojemność, moc, oznaczenie czy ew. modyfikacje, np Turbo/Kompresor/LPG. Przykładowo poprawnym opisem będzie "1.8 90KM" dla silnika Diesla modelu Ford Mondeo II gen, jak i "D16Z6" dla silnika benzynowego modelu Honda Civic V gen EG5 (wtedy wiemy już, że posiadasz jednostkę 1.6 125 KM). Dla silnika zasilanego gazem wpiszesz dla przykładu "1.6 105 KM LPG". Kombinacje dowolne :)


► Średnica:
Tłumiki spawamy od podstaw - stąd możemy pozwolić sobie na dowolną, znormalizowaną średnicę jego przelotu. Tutaj, dla seryjnego układu wydechowego wybierzesz średnicę "seryjna", gdy budujesz układ od podstaw na większej średnicy, wybrać możesz inną dowolną, dostępną dla danego rodzaju tłumika (np 63,5mm czyli 2,5 cala).


► Nadwozie:
Zależnie od konstrukcji tyłu nadwozia - seryjne układy wydechowe często się różnią. Wpływa na to konstrukcja zawieszenia czy wyznaczona komora w podłodze na umiejscowienie tłumika. Nierzadko również cały układ wydechowy poprowadzony jest inaczej. Stąd wypełnienie tego pola często wpływa na konstrukcję zewnętrzną tłumika tak, aby jego montaż w miejscu poprzedniego był możliwie najprostszy.


► Głośność:
Sam wybierasz, jaką intensywność dźwiękową pracy ma prezentować Twój tłumik. W PROEX konstrukcja tłumika przelotowego przy normalnej, nieagresywnej jeździe natężeniem dźwięku przypominać będzie seryjny układ wydechowy. Pozwoliliśmy posłużyć się skalą od 1 do 5, gdzie "jedynka" reprezentuje możliwie najcichszą konstrukcję, a "piątka" nie pozostawia kompromisu dla dźwięku pojazdu. 90% naszych zamówień oscyluje w skali "2" oraz "3".


► Wybór końcówki:

# Nr 1
# Nr 2
# Nr 3
# Nr 4
# Nr 5
# Nr 6
# Nr 7
# Nr 8
# Nr 9
# Nr 10

Powered by OpenCart. ModernStore theme by Dimitar Koev